Absurdita našla novou úroveň! Tahle akce Milionu chvilek je všem k smíchu

Když spolek Milion chvilek pro demokracii uspořádal protivládní demonstraci, která dodržovala vládní opatření, bylo to trochu směšné, ale pochopitelné. Teď ale absurdita našla novou úroveň. V pondělí 16. listopadu, rok poté, co se podruhé podařilo naplnit pražskou Letnou, se koná další protest. Jenže to má háček – koná se on-line.

Demonstrace má název Rok změny: Začínáme! a koná se tedy pouze na internetu. Zajímavých je hned několik věcí. Tak za prvé demonstrace, kdy nikdo reálně nevidí a neslyší její účastníky, z povahy věci nemá smysl. Je to asi stejně opravdové jako očekávání, že z používání Google Street View budeme mít stejný p(r)ožitek jako z toho, pokud se budeme procházet ulicemi v Římě.

Je samozřejmě chvályhodné, že aktivisté odmítají politku autoritářů a uspořádání, v němž vládne střet zájmů. Ale tahle akce je natolik dětinsky pojatá, že se jí ti, proti kterým je namířena, mohou skutečně jen a jen vysmát.

On-line demonstrace Milionu chvilek proběhne bez větší pozornosti. Je to jen další důkaz toho, že energie z loňských demonstrací byla poněkud promrhána. Protože svět je za okny, nikoli na internetu.


cs_CZCzech
cs_CZCzech