Babišovi je třeba pomoct! Když padne, bude nutné uklidit

Tohle je prý konec Andrej Babiše. Slyšíme to ze všech stran a je to pochopitelné. My už ale léta nežijeme v normální zemi, přesněji řečeno v normální demokracii. Copak by mohl někde Andrej Babiš přežít ve funkci všechny své předchozí skandály? Nyní mu již padají preference a odvrací se od něj jeho fanoušci. Ale jeho manipulativní potenciál je stále velký a má finanční prostředky a nástroje, jaké tu nikdo nikdy neměl.

Někdo se vybodl na kauzu Čapí hnízdo, někdo jiný zametl pod koberec daňové úniky při zadávání falešné reklamy, někdo další poslal do Penamu 100 milionů korun ze státního rozpočtu na Babišovu linku na toustový chleba a někdo také před europoslanci a auditory Evropské komise zakrýval Babišův konflikt zájmů. Nic nesmí být zapomenuto. Míra kolektivního selhání je tu mimořádně vysoká.

S tímto barbarským systémem jsme pro smích Evropě. Všem je jasné, že náš premiér krade veřejné peníze, a také je všem jasné, že naše vlastní orgány jsou zbabělé a nefunkční. To je ale jen vedlejší symptom toho hlavního problému. Tím je destrukce demokratického státu jako takového. Této destrukci předsedá prezident Miloš Zeman tím, že likviduje normy, hodnoty a ústavní postupy. Na této destrukci demokracie se ale podílejí naši oligarchové, proruská média i všudypřítomní zbabělci a relativizátoři v našich médiích.

Babiš jednou skončí jako všechno na světě a je pravděpodobné, že se ta chvíle již přiblížila. Jenže Babiš neskončí sám od sebe. Musela by ho potopit komunistická strana či SPD Tomia Okamury. Tedy v zásadě síly spojené s prezidentem Milošem Zemanem. Ten by mohl podlehnout pokušení, že ještě naposledy sehraje roli krále, který si najmenuje svoji úřednickou vládu. To je jistě dost hrozná představa.

Právě teď se začalo hrát o to, jak dopadnou volby. Problémem přitom není jen Babiš, ale především celá ruská fronta antievropských sil. Těm je třeba dát na vědomí, že to tu už dál nebudou ovládat.

Poprvé po mnoha letech, je tady šance, že budoucí parlamentní volby vyhrají strany, které se hlásí k Listopadu 89 a nemají nic společného s Babišem a s proruskou garniturou. Je to nebývalá šance a je třeba na jejím využití opravdu pracovat. Přitom je třeba vědět, co vlastně chceme, aby přišlo po Babišovi. Aby to nakonec nebyl ještě nějaký horší Babiš.


cs_CZCzech
cs_CZCzech