Bartoš se ostře navezl do Babiše! Příští rok se vidí v premiérském křesle

Ivan Bartoš dál povede Piráty jako jejich lídr i do voleb do Sněmovny v roce 2021. Je tak i kandidátem na premiéra. Rozhodli o tom Piráti v jejich vnitrostranickém on-line referendu. Bartoš ve Sněmovně děkoval za důvěru, navezl se do Andreje Babiše (ANO) a jeho slibů a nezakrýval touhu dosáhnout na vládní angažmá.

Piráti spolu se STAN aspirují na pozici hlavního vyzyvatele vládního hnutí ANO.Podle volebního modelu agentury Kantar by se na přelomu října a listopadu dostali Piráti s 21 procenty za ANO s 27,5 procenta do Sněmovny jako druzí. Starostové a nezávislí (STAN) by skončili na třetím místě s 11 procenty. Obě strany nyní řeší, jak s preferencemi zahýbá jejich případná koalice.

„Míříme na 25 procent a výš,“ věří přitom Bartoš. Uvedl to na středeční tiskovce s tím, že do voleb zbývá ještě rok a výsledky může ovlivnit řada faktorů.

Bartoš ve středu ve Sněmovně uvedl, že si rozhodnutí členské základny „nesmírně váží“. Připomněl, že za lídra ho zvolili počtvrté historii a celkem 95 procenty hlasů. „Já bych chtěl všem velice poděkovat za udělení tak silného mandátu a jsem za něj hluboce vděčný, zejména za tu důvěru, kterou ve mně naše členská vláda vložila,“ podotkl.

Přeje si, aby ČR využila veškeré zkušenosti z doby koronavirové krize. „I ty investice, které poputují do digitalizace, do ekologických opatření, do zdravotnictví, abychom je skutečně využili, aby se neodčerpaly, neodklonily, v podstatě nerozkradly. Tu šanci nebudeme mít znovu,“ pokračoval Bartoš.

 Sliby, které Andrej Babiš vkládal do svého druhého období ve vládě, neboť předtím byl ministr financí, byly nějaké nápady z jeho knihy O čem sním, ale v té reálné politice se ta změna skutečně neděje, ČR se stáčí směrem k zemím, kde neplatí vláda práva, kde jsou ohrožena svobodná média, kde skutečně funguje ten oligarchický způsob vládnutí.

„Naší dlouhodobou vizí je svobodná země, kde si stát a lidé navzájem nejsou nepřáteli, ale kde stát lidem pomáhá a slouží jim k naplnění jejich skutečného potenciálu,“ podotkl.

Podle Bartoše neexistují méně důležité volby. přesto ke sněmovním volbám 2021 vzhlíží jako k o to zásadnějším, které budou přemapovávat politickou mapu ČR. „Rádi bychom naše vize a přání našich voličů prosazovali po příštích volbách i ve vládním angažmá. Jsme si dobře vědomi zodpovědnosti, kterou taková role přináší,“ nezakrývá Bartoš. „Ve vedení této země chceme začít psát její novou, lepší budoucnost,“ dodal.cs_CZCzech
cs_CZCzech