Gates prozradil co příjde po Covidu! Svět nebude jak předtím

Zakladatel Microsoftu Bill Gates předpovídá, že budoucnost po covidovém období již nebude totožná s časy před nástupem pandemie. Jeden z nejbohatších lidí světa očekává, že rozsáhlé změny, které se dnes dotýkají mnoha kancelářských pracovníků, nezmizí a zůstanou i po ústupu pandemie.

Útlum mají doznat zejména služební cesty, ale dotknout se má i samotné práce, která by se i nadále mohla přesunout k lidem domů. Některé velké firmy již nové pracovní trendy začínají zavádět ve velkém. 

Gates zmínil, že by i po odeznění aktuálních restrikcí mohl i v budoucnu zůstat alespoň z poloviny nižší počet služebních cest. Jeho predikce pak není zdrženlivá ani v úbytku práce přímo z kanceláře. „Předpovídám, že více než 50 % služebních cest a více než 30 % doby, kdy budeme muset být přítomni v kanceláři, zmizí,“ nastínil.

U práce z domova pak očekává, že budou mezi firmami značné rozdíly, a zatímco tak některé budou vyžadovat fyzickou přítomnost svých pracovníků v kancelářích, jiné naopak budou tlačit na co největší zapojení do práce z domova. Gates poukázal, že některé zajdou v nařízení práce z domova zcela nastálo, tak jako to umožnila společnost spravující sociální síť Twitter, která uvedla, že její zaměstnanci mohou navždy pracovat na dálku.

Přesto, že má takováto možnost pro mnoho lidí spoustu výhod, z nichž lze jmenovat například časovou úlevu z cest do a z práce či ušetřené jízdné a palivo, Gates jmenoval, že práce z domova nepřináší jen dobré věci. Upozornil, že při práci on-line nelze jednoduše poznat nové lidi a navázat nové přátelské vztahy. Sám tento problém v nedostatku nových sociálních kontaktů zažil již v tomto roce.

Technologický gigant Microsoft, který Gates spoluzaložil, se pak vydal střední cestou, a volí tak možnost, aby polovinu týdne zaměstnanci trávili v kanceláři a v druhé polovině dělali práci, kterou je možné zvládnout bez problémů z domova.
cs_CZCzech
cs_CZCzech