Kalousek a Schwarzenberg se dočkali odpovědi! Rozhodnutí, které je nepotěší

Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek (oba TOP 09) vyzvali Českou biskupskou konferenci, aby po ekonomce Haně Lipovské žádala odchod z Rady ČT. A biskupové Kalouskovi se Schwarzenbergem odpověděli

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se odhodlali napsat biskupům v České biskupské konferenci a vyzvat je, aby sáhli k neobvyklému kroku, aby Hanu  Lipovskou jako svou nominantku do Rady ČT vyzvali k odchodu z tohoto orgánu.

„Dovolujeme se na Vás obrátit jako dlouholetí politici a občané, kteří se vždy snažili o to, aby křesťanské církve byly vždy přirozenou součástí občanské společnosti a jejím duchovním pilířem,“ začali Schwarzenberg s Kalouskem svůj dopis.

Nešťastnou shodou okolností se podle jejich názorů stalo, že členové Rady ČT, kteří se do tohoto orgánu dostali s pomocí biskupů, podle autorů dopisu teď ohrožují nezávislost veřejnoprávní televize.  Proto biskupy požádali o zásadní krok.

„Prosíme Vás proto, abyste oba své reprezentanty, Maxe Kašparů a Hanu Lipovskou, vyzvali k rezignaci. Nepochybujeme, že Vaší autoritě se podvolí. Rádi bychom se ubránili silnému dojmu, že se vám líbí, čemu se oba v Radě ČT propůjčují,“ uzavřeli Schwarzenberg s Kalouskem dopis adresovaný biskupům církve římskokatolické.

Netrvalo dlouho a biskupové se ozvali. Uznali sice, že Lipovskou do Rady ČT nominovala právě ČBK, ale do samotné Rady ČT už pak ekonomku zvolili poslanci, a nikoli biskupové.

Podle biskupů je to žena se svobodnou vůlí, která dávala najevo, co si myslí, už dlouho před volbou do Rady ČT, takže poslanci věděli, komu dávají hlas, když  se rozhodli volit právě Lipovskou.


cs_CZCzech
cs_CZCzech