Krutá pravda o Pirátech! Babiš trefil hřebík na hlavičku

Největší ohrožení státu a fanatici. Tak označil nedávno premiér Andrej Babiš politiky z Pirátské strany. Přestřelil premiér anebo trefil hřebíček na hlavičku? Veřejnost prý neví, co jsou Piráti zač. Podle Pirátů naopak premiérovi teče do bot.

Premiér Andrej Babiš se během poslaneckých interpelací minulý čtvrtek ostře pustil do Pirátů, kteří podle něho představují největší ohrožení naší země. Naše redakce se blíže podívala na to, jaké nálady vůči Pirátům v hnutí ANO panují.

Co na adresu Pirátů premiér pronesl? Pro připomínku to zopakujme: „Vy jste extrémní levice. Vy jste ti neomarxisti, kteří zjišťovali v Praze, jestli náhodou někdo nemá nějaký velký byt, a když má velký, tak ho zdaníme. Vy jste největší ohrožení této země. Největší, definitivně. Promigrantská neokomunistická parta podporovaná z Evropského parlamentu,“ naštval se Andrej Babiš během pravidelných interpelací.

Faktem nicméně je, že kritické názory na Piráty ve smyslu, že přebírají mnohdy výrazně levicovou a zelenou agendu, zaznívají již dlouho. Konec konců, europoslanci za Pirátskou stranu jsou v Evropském parlamentu členy frakce Zelených, která bývá označována za krajně levicovou.

Pražský poslanec a zastupitel za hnutí ANO Patrik Nacher nedávno k dvouletému působení aktuálního vedení hlavního města přinesl zhodnocení pirátské politiky v Praze. Dosavadní výsledky koalice srovnal se smaženicí z jedovatých muchomůrek. „Praha pod vedením primátora Zdeňka Hřiba se nejvíce vyznačuje plíživým ideologickým aktivismem. Zvyšování různých daní, poplatků a třeba i MHD pouze vysává peníze z kapes obyvatel Prahy. Paradoxně se tak ukazuje, že nejvyšší cenu za tento styl politiky zaplatí mladí lidé v produktivním věku,“ říká.

Podle Nachera Piráti v Praze popírají své základní programové body. Chovají se netransparentně, významné funkce rozdávají bez výběrového řízení, falšují záznamy z jednání městské rady, nezajímají se o skutečné problémy města a lidí a z úst primátora zaznívají výhrůžky.
cs_CZCzech
cs_CZCzech