Na řade je policie! Klepnou Babišovi přes prsty?

Vzpomínáte si na policejní zásah na úřadu vlády kvůli kabelkám Jany Nagyové? Ano, vypadalo to, že pan plukovník Šlachta tu objevil hnízdo lupičů, teroristů, obchodníků s bílým masem a třeba překupníků drog. Takovému výsledku zátahu by pak odpovídala následná publicita, jež shodila vládu.

Jak nyní potvrdila Evropská komise, premiér Andrej Babiš dostává desítky milionů korun neoprávněně, nejen v rozporu s evropským nařízením, ale také s českým zákonem o střetu zájmů. A ten je porušován Babišem, Agrofertem, ministry i úředníky, kteří o vyplácení dotací rozhodují. A neděje se nic!

Podle dopisu Evropské komise je český zákon o střetu zájmů porušován od 1. září 2017. Zásadní je v tomto ohledu také verdikt českého Ústavního soudu. Jde o rozhodnutí za rozhodnutím, důkaz za důkazem, a přesto peníze do Agrofertu stále tečou, jako by se nic nedělo. Protože zaměstnanci příslušných úřadů neslouží České republice, ale premiérovi a jeho obchodním zájmům. A to je opravdový skandál.

Ministerstvo pro místní rozvoj, ministerstvo financí, Státní zemědělský intervenční fond a mnozí další. Ti všichni vesele proplácejí, jako by se nic nedělo. A ještě si dovolují předstírat, že všechno je v pořádku, , přestože to je pouze zamlžování a matení adresátů sdělení, a tedy voličů.

Trestní odpovědnost je zcela jasná. Společnost Penam dostala sto milionů korun. Ty jí nepatří nejen proto, že nešlo o žádnou invenční toastovou linku, jelikož technologii Agrofert využíval už v Německu, ale hlavně proto, že jejich vyplacení je v rozporu s českými zákony i s evropskými pravidly.

Premiér České republiky Andrej Babiš soustavně a bez ohledu na okolnosti porušuje zákony země, jejíž vládě předsedá. Je tedy čas se ptát, co dělá policie, státní zastupitelství a další zodpovědné orgány, které jsou poněkud nečinné v trestním řízení. Je čas tohle zastavit.


cs_CZCzech
cs_CZCzech