Nečekaný krok Milionu chvilek! Našli nový způsob jak zaútočit

Covidová epidemie zabránila pořádání demonstrací a veřejných shromáždění. Aktivisty ze spolku Milion chvilek to ale neodradilo. Našli nový způsob jak zaútočit. Bude se protestovat doma, a přesto veřejně. Největší online demonstrace? Rok 2021 bude prý rokem změny a naděje.

„2019 byl rokem protestů. 2020 byl rokem krize. 2021 bude rokem změny a nové naděje!“ píšou aktivisté na začátku své výzvy a dodávají: „Současná situace jasně a definitivně odhalila i hlubokou krizi politickou. Krizi způsobenou vládním promarněním tučných let a hrabáním si do vlastních kapes. Krizi podstaty politiky, která se redukovala na marketing a jednoduchá hesla. Pandemie je na svém vrcholu a její bezpečnostní, ekonomické, sociální a společenské důsledky nelze ani odhadnout.“ Domnívají se chvilkaři.

Řešení je dle aktivistů jen jedno: „Je potřeba se semknout a společně krizi překonat. Je tedy na každém z nás, abychom napnuli síly a co nejdříve se odrazili ode dna. Koronavirová krize potvrdila zásadní věc – v těžké situaci nám nijak nepomůže autoritář, který má všechno pod palcem, nýbrž spolupráce. Spolupráce aktivních a solidárních občanů, kteří jsou schopni se propojit, překonat vzájemné neshody a jít za společným cílem. V krajských a senátních volbách se ukázalo, že to samé může fungovat i v celostátní politice.“

„Před rokem jsme vyzvali opoziční strany, aby přišly s plánem vedoucím k vítězství demokracie ve volbách do Poslanecké sněmovny. Plány už se rýsují a je tedy čas mluvit i o nich. Nebýt pandemie, sešli bychom se osobně, naživo, na Letné. To teď není možné. Covid-19 od ledna utlumuje veřejné aktivity i veřejná shromáždění. I přesto je však potřeba, abychom jako občané dali hlasitě najevo svůj názor. A je potřeba, abychom to udělali společně. Našli jsme proto nový způsob. Uspořádáme největší online demonstraci. V pondělí 16. 11. v 18.00, v předvečer Dne boje za svobodu a demokracii, se ‚potkáme‘ živě formou videopřenosu, do kterého se budete moci zapojit i vy.“

„Budeme protestovat doma, a přesto veřejně, sami, a přesto společně. NASTÁVÁ ROK ZMĚNY. 11 měsíců, ve kterých musíme dokázat, že arogance a střet zájmů do politiky nepatří.“ Burcují aktivisté občany.


cs_CZCzech
cs_CZCzech