Okamura šije do ministra Blatného! Tohle jste měli udělat jinak

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný představil protiepidemický systém České republiky. Předseda SPD Tomio Okamura na novém systému nenechal nit suchou a označil ho za nesrozumitelný pro občany. Koaliční vládě ANO a ČSSD vyčetl, že podporuje velké korporace, ale české podnikatele poškozuje.

Předseda SPD Tomio Okamura ocenil, že ministerstvo zdravotnictví předvedlo alespoň něco, ale jedním dechem hodil do tohoto protiepidemického systému slovní granát.

„Vláda nadále nechává otevřené hypermarkety s potravinami, kde se zároveň prodávají boty, textil a tak dále, což je v pořádku, že si lidé mohou jít nakoupit, ale zároveň jsou zavřeny malé prodejny, což znamená, že jsou velmi, řekl bych, omezeni čeští živnostníci, malé a střední české firmy. A já nechápu, proč vláda podporuje nadnárodní korporace, nadnárodní hypermarkety, když do těch malých prodejen chodí méně lidí a živnostníci mohou do té prodejny pustit jednoho člověka, dva lidi, tři lidi, podle toho, jak je potřeba. Oni prodávají také boty a textil. V podstatě je to nerovná konkurence a opravdu by bylo potřeba ty podmínky narovnat,“ rozčílil se Okamura.

Okamura poté důrazně žádal vládu, aby už konečně mluvila jedním hlasem a aby řekla, co mohou lidé očekávat, aby se nedělo, že ministr zdravotnictví Blatný vyhlásí něco – a ministr dopravy, ale také ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček vyhlašuje trochu něco jiného.

„Poslanci SPD avizovali jako první, že jsou ochotní ve Sněmovně zasedat nonstop, protože občané si zaslouží, abychom vážili na miskách vah každý jeden den, kdy jim omezíme životy, kdy jim omezíme ekonomický a sociální život, protože skutečně přicházejí o práci, skutečně nemají peníze. I ti senioři v domovech důchodců už trpí, protože nemohou mít návštěvy. Dostávají se do velmi stresových situací. Já jsem v té Sněmovně stejně každý den, já nevím, jak to mají ostatní. Tak to pojďme dělat poctivě,“ rozjel se ve vysílání ČT.


cs_CZCzech
cs_CZCzech