Okamura spustil kanonádu! Darovala ČR miliony na puč v Bělorusku?

Nekončící řada amerických válečných zločinů! Tomio Okamura usedl před kameru a spustil kanonádu. Špínu za nehty má prý i Česká republika, protože podle Okamury v posledních letech investovala miliony korun do vyvolání puče v Bělorusku. Zřejmě skrze neziskovou organizaci České televize, prohlásil předseda SPD.

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie připomněl, že uplynulo 52 let od okamžiku, kdy země Varšavské smlouvy v čele se Sovětským  svazem vtrhly do spřáteleného Československa a zahájily přes 20 let trvající okupaci naší země.

„Nelíbilo se nám to a my bychom měli být vždy všude proti tomu, aby kdokoli zleva, zprava, z východu nebo ze západu vpadl do cizí země. Pod jakoukoli záminkou. A je jedno, zda to je Československo, Sýrie, Libye, Vietnam, Korea, Panama, Grenada či jakákoliv další země,“ zdůraznil Okamura.

Poté obrátil svou pozornost k Bělorusku a konstatoval, že se v této zemi rozjíždí scénář, který podle jeho názoru známe i z jiných zemí. „Letité financování tzv. demokratické opozice, pak brutálně potlačené protesty. V posledních dnech vyplouvá na povrch, že miliony na vyvolání puče investovala v uplynulých letech i Česká republika. Z kasy ministerstva zahraničí. A prosakují informace, že peníze zřejmě distribuovala neziskovka České televize.“

„Jak by asi Česká televize řvala, kdyby (ruský prezident Vladimir) Putin financoval protisluníčkářskou opozici u nás nebo jinde v Evropě?“ zeptal se předseda SPD.

„Když to vidím, tak mi nepřipadá, že by brutalita běloruské policie překročila to, jak se chová policie ve Spojených státech nebo třeba brutalitu španělské policie vůči protestujícím Kataláncům, kde policie střílela na demonstranty gumovými projektily, nebo zákroky francouzské policie proti hnutí žlutých vest. A o spojenci Evropské unie – Turecku, kde je mučení a zavírání opozice dennodenní standard ani nemluvě,“ pokračoval v kanonádě Okamura.

Protestovat proti násilí na běloruských občanech je podle něj správné, ale je třeba měřit všem stejným metrem a protestovat proti páchání násilí na občanech v každé zemi. „Nejen tam, kde se to hodí,“ žádá Okamura. Pokud se neodsuzuje násilí všude, ale jen v Bělorusku, jde podle Okamury o sprostý mocenský boj, „ke kterému Brusel a další zneužívají prosté lidi v ulicích.“


cs_CZCzech
cs_CZCzech