Orbán totálně vysmál Babiše! Premiéra ponížil britský novinář

Předseda vlády Andrej Babiš se zúčastnil pravidelné akce Bled Strategic Forum, kde se konala mj. dvě hodiny trvající diskuze s tématem evropských politiků. Babiš se tam setkal se svým kamarádem, maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Celé forum mělo tentokrát název „Výzvy a možnosti v post-koronavirovém světě“ a Babiš seděl mezi několika dalšími premiéry který během dopoledne diskutovali o Evropě po brexitu a pandemii koronaviru.

Premiér Babiš se však znovu předvedl v tom světle, které je tolik odlišné od jeho strojeného „Čaulidi“, když se ukázalo, že moderátor diskuze, známý britský novinář Nik Gowing, se nebojí ptát i na nepříjemné věci. A Babiš se pak zmatenou angličtinou neustále rozčiloval. Když se debata blížila ke konci, Babiš se přihlásil a zeptal se, zda by ještě mohl dostat minutu prostor. „Přišel jsem sem, protože mi moji kolegové řekli, že budeme hovořit o Evropě po covidu a brexitu,“ začal. „To je to, co děláme,“ odpověděl novinář.

„Nepřišel jsem sem diskutovat o V4 a vládě práva. Nevím, kdo jste,“ shodil známého novináře. „Ale vím, že vaše otázky vycházejí z fake news Guardianu a Spiegelu, těchto anti-V4 novin,“ pokračoval rozhozený český premiér.

Všichni přítomní prý o tématu právního státu hodiny a hodiny diskutovali v Bruselu, kde se vše vyjasnilo. „Tak proč se bavíme o právním státě? Mluvíte o České republice. Co o ní víte? Já jsem byznysmen. Krizový manažer. Momentálně premiér České republiky. Šestkrát jsem vyhrál volby. My, V4, máme výsledky,“ pokračoval Babiš a doplnil své přesvědčení, jak se daří boj s koronavirem, pochválil se za ekonomické výsledky a za své působení v křesle ministra financí.

Ale ani tím Babiš neskončil. „Můžeme mluvit o migraci. Ilegální migraci,“ prohlásil a zběsile gestikuloval. A na závěr vytáhl tu asi nejtrapnější historku o tom, jak vybudoval velkou firmu z ničeho. Označil se za skvělého krizového manažera, který uměl řešit problémy svých chemiček. I Viktor Orbán se vedle svého kamaráda už jen smál, protože takový gejzír hlouposti, to je na světových pódiích vždycky skvělá podívaná.


cs_CZCzech
cs_CZCzech