Policie zverějnila děsivé statistiky! Počty zadržených rapídně rostou

Necelá stovka migrantů byla zadržena minulý týden v České republice. Snažili se dostat ponejvíce do Německa. Píše o tom server iDNES.cz s tím, že počet nelegálních migrantů se od ledna do září zvýšil oproti loňsku téměř o deset procent.

Minulý týden zadrželi policisté 96 nelegálních běženců. Ti se v přívěsech kamionů či v dodávkách chtějí dostat do Německa, případně dále do Španělska či Francie. Největší počet jich odhalili policisté Jihomoravského kraje, následně vysočinští policisté, Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj. Jedna osoba pak byla zajištěna na ICP Praha-Ruzyně. Uvedla to mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová.

Migranti byli ponejvíce z Turecka, Afghánistánu či Sýrie, ale také z Iráku, Maroka a Alžírska. „V souvislosti s převaděčstvím bylo v letošním roce šetřeno celkem třináct osob,“ dodala Grecmanová.

 

A jak se na migranty mimo jiné přijde? 48 z nich bylo například zajištěno díky speciálnímu rentgenu, a to v kamionu na dálnici D2 na Břeclavsku. „Uvnitř byli dva řidiči, podle dokladů měli vézt dlaždice,“ dodala mluvčí celníků Lada Temňáková. Kamion měl tureckou poznávací značku, jel podle všeho právě z Turecka


cs_CZCzech
cs_CZCzech