Prezident Zeman ostře zkritizoval opozici! Rýpnul si i do Babiše

Jak vláda zvládá koronakrizi, proč podle Zemana opozice selhala? Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor a zhodnotil situaci.

Prezident nejprve prozradil svůj názor na stav naší politické scény obecně v souvislosti s řešením koronakrize. Vládu označil za „lidi polem pracující“ stejně jako širokou veřejnost, zdravotníky, hasiče, policisty či vojáky. Opozice je zase podle něj „poštěkávající“, která neustále obviňuje vládu, ať udělá cokoliv – když chce vláda zavést zpřísnění, opozice chce rozvolňovat a naopak.

„Mohu říci, že v této koronavirové krizi opozice prostě selhala. Je mi to líto, protože jsem vždy říkal, že opozice je ostruha zaťatá do boku koně. Opozice, která má silnou alternativu, ale také silné vedoucí představitele, může být stejně užitečná jako vláda. Když se ovšem podívám na naši poštěkávající opozici, bohužel, bohužel, bohužel nic takového neexistuje,“ konstatoval.

Podle Zemana se občas vyskytla ze strany opozice nějaká pomoc, ale takových náznaků bylo velmi málo. Prezident uvedl, mu kritika ze strany opozice i společnosti na to, že vláda nejednala adekvátně a rychle, připadá nemístná.

„Když vezmeme v úvahu, že vláda uvolnila stovky miliard korun, což je právě rozpočtový deficit, na podporu ekonomiky, tak mně právě tato kritika připadá nemístná,“ míní.

Na druhou stranu zmínil, že pokud vláda měla nějaký problém, jednalo se o komunikaci. „Setkali jsme se s absolutně novou situací, někdy se stalo, že se určitá doporučení měnila za pochodu. Kdyby všichni, kdo se zabývali touto epidemií, byli geniální, tak by nedocházelo k tomu, čemu opozice říkala chaotismus. Byl bych zde ale velmi tolerantní, protože jsem na straně vlády naopak viděl maximální věcné nasazení. To, že jí vyčítám drobné komunikační chyby, je něco, co můžete brát jako přátelskou kritiku,“ řekl.


cs_CZCzech
cs_CZCzech