Prof. Holoubek to řekl na plná ústa! Tohle si myslí o Geislerové

Ve volbách do Evropského parlamentu se jím vedené hnutí Vědci pro Českou republiku neprosadilo, přesto profesor Ivan Holoubek se svými kolegy z politiky utíkat nechce. Doběla ho rozpálil výrok herečky Ani Geislerové, že je třeba vyjíždět z Prahy a těm “méně informovaným” vysvětlovat, co se děje, aby to pochopili správně.

Herečka Aňa Geislerová se netají tím, že je hrdá na to, že mohla být hlavní tváří protivládní demonstrace na Václavském náměstí, později však uvedla, že se dovede vcítit i do pocitů mimopražských občanů České republiky, jejichž informovanost “není tak velká jako těch v hlavním městě”. 

“Tohle myšlení paní Geislerové je typickým příkladem elitářské namyšlenosti. Možná to paní Geislerová netuší, ale i mimo Prahu žijí lidé schopní si udělat úsudek sami a mají úplně stejné informace jako lidé v Praze. Republika se nedělí na vědomou, probuzenou Prahu a spící, otupělý venkov,” sdělil profesor.

“Nedělí se ani na uvědomělé aktivisty střihu této paní herečky a ostatní. „Menší informovanost“ je pro paní herečku způsob, jak jemně vyjádřit, že má ty, co nesdílí její protestní nadšení, za hloupější. Tato namyšlenost řady protagonistů probíhajících demonstrací mnoho lidí, včetně mě, odpuzuje. Už jsme se o tom dříve bavili v kontextu prohlášení paní Sommerové. Znovu to opakuji, volejme k odpovědnosti všechny parlamentní strany. Až se jim lidé jako paní Geislerová přestanou vysmívat jako „méně informovaným“, pak to půjde,” uzavřel téma Geislerová.


cs_CZCzech
cs_CZCzech