Ruppert takhle nemůže dál! Zemanovi posílá  drsnej vzkaz

V interview s Čestmírem Strakatým mluvil zpěvák Matěj Ruppert hlavně o své kapele Monkey Business, ale dostalo se i na covid a politiku. Zpěvák tvrdil, že v Česku prezident Zeman rozviřuje třídní boj a staví různé skupiny proti sobě. A Miloš Zeman prý nemá co tvrdit, že Milion chvilek pro demokracii se chová nedemokraticky, když sám „pozvracel“ Ústavu.

K prezidentu Zemanovi se Ruppert na začátku dostal oklikou, když mluvil o tom, jak náročné je koncertovat. Hudebníci a herci jsou prý určitou částí společnosti stigmatizovaní, že jsou lehkoživkové, kteří si teď konečně „budou moci najít pořádnou práci u lopaty. Což je samozřejmě komoušská hanebnost,“ prohlásil zpěvák.

Strakatý chtěl, aby tuto myšlenku Ruppert rozvedl. „Takový ten třídní boj, třeba inteligence versus dělnictvo, umělci versus kdokoliv jiný,“ vysvětloval Ruppert. Je přesvědčen, že v Česku tento třídní boj zuří, způsobuje ho např. prezident Miloš Zeman. „Ale já si spíš myslím, že do jisté míry je lidská přirozenost se do talíře koukat sousedovi vedle s tím, že součástí toho koukání vedle bohužel není empatie,“ mínil.

„Takže člověk vidí ten talíř, kde je často kreveta místo gothaje, ale člověk nevidí, kolik je za tou krevetou práce. Krásný příklad, když můj táta podnikal, tak jezdil k nám do Vacovic do vesnice a spousta sousedů, což byli jeho kamarádi od dětství, mu říkalo: No jo, v Praze, tam se vám to žije, za naše, pan továrníček přijel, hezky pěkně,“ svěřil se s příhodou. 

Pokračoval prohlášením, že za jarní zvládnutí epidemie jsou zodpovědní lidé, kteří se semkli a byli z neznámého viru „přirozeně vyplašení“. Ale to také způsobilo, že následky byly spíše ekonomické a méně viditelné.“ pravil zpěvák. Od Babiše je dle něho alibistické, pokud se vymlouvá, že zrušení lidé chtěli, protože on týmy odborníků měl. Ale pro kapelu Monkey Business bylo prý léto úspěšné.

Ruppert taky uvedl, že hněv na vládu je namístě, ale je odpůrce násilí. „Jsem bytostný demokrat. Takže my musíme politickou reprezentaci, která je teď nereprezentace podle mě, jsou to lidé, kteří se ukázali jako nekompetentní pro řízení státu, prezident to ukazuje už druhé volební období, tak my je musíme porazit u voleb. Žádná jiná možnost není,“ řekl a dodal, že právě proto jsou volby velice důležité a měli bychom spíše než srdcem volit pragmaticky.


cs_CZCzech
cs_CZCzech