Úpřimná zpověď Pavla Kříža! Narovinu řekl, proč se obává Islámu

Ani herec Pavel Kříž (54) nezůstal pozadu a vyjádřil se k problému, který řeší nejenom celá Evropa, ale celý svět. Na uprchlickou krizi a politickou korektnost, která se momentálně dost často aplikuje, má jasný názor. 

Většina populace má strach z migrantů. Podle Pavla Kříže je tento pocit namístě a normální. „Samozřejmě. Je naprosto oprávněný. Bojí se něčeho neznámého. A navzdory hloupé mediální masáži si myslím, že většina těch, co se bojí, nejsou xenofobní. Strach je přirozený,“ uvedl herec v rozhovoru.

„Navíc islám je opravdu velmi problematická ideologie. Podílel jsem se před pár lety na přípravě scénáře o islámu. Nakonec z toho sešlo, protože se všichni začali bát. To je zvláštní náboženství, když vzbuzuje strach, napadlo mě,“ zavzpomínal Kříž s tím, že kvůli tomu přečetl a nastudoval celý Korán a moc příjemný pocit to v něm nezanechalo.

Problematika uprchlíků však není to jediné, co herce trápí. „Celá západní společnost včetně Kanady a USA je nemocná politickou korektností. To je obluda, která pomalu, ale jistě bere lidem svobodu. A to je špatně,“ dodal herec.


cs_CZCzech
cs_CZCzech