V Itálii to vře! Rozšiřují nelegální migranti virus?

Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších se začíná ozývat vůči takzvaně vítací politice vládnoucí garnitury. Předsedkyně strany Bratři Itálie (Fratelli d’Italia) Giorgie Meloniová ukázala všem, co si myslí o příjmání tisíců migrantů. Souhlasíte s jejich vyjádřeními?

Matteo Salvini, známý italský senátor, může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu. Italský politik se brání. Co přesně Salvini řekl?

V úvodu poděkoval ozbrojeným složkám za to, že chrání hranice Itálie, jelikož to prý byl důvod, aby vstoupili do armády. Nešli do ní pro to, aby dělali taxikáře chlapcům v kšiltovkách. Dále kritizoval policisty, kteří pronásledují italské občany za to, že nemají roušky, zatímco „nechávají vylodit stovky potenciálně nakažených lidí, kteří poškozují turismus“.

Salvini v další části svého rázného projevu citoval italskou ústavu. Zejména tu část, v níž se píše, že ochrana země je svatou povinností občana.

Jenomže Salvini nebyl jediným politikem, kterému se rostoucí počet nelegálních migrantů nelíbí. Na Facebooku se hojně šíří projev Giorgie Meloniové. Tato velice ostrá řečnice posadila všechny na zadek.

„Nenecháme vás dýchat, dokud nevrátíte Italům jejich svobodu. My vám nemůžeme dovolit, abyste v nouzovém stavu zneužívali speciální pravomoci, když už se nezajímáte o italské občany, ale pomáháte jenom ilegálním migrantům!“ pronesla úvodem.

„Příkladem je to, co se v Itálii děje dnes; S jakou tváří necháváte zavírat podniky jenom proto, že někdo nedodržel rozestupy? S jakým výrazem ve tváři jste naháněli lidi za pomoci dronů na pláži? A dnes dovolíte tisícovkám migrantů překročit ilegálně italské hranice?! Tito migranti nedodržují karanténu, běhají si, kde chtějí, i když jsou pozitivní. Odsoudili jste k smrti desítky tisíc podniků! Riskujeme milióny nezaměstnaných,“ pokračovala.

„My vám tyto věci nedovolíme dělat kvůli vaší šílené promigrantské politice,“ zakončila.


cs_CZCzech
cs_CZCzech