V novém roce do útoku! Babiš udeřil na lékaře i opozici

Hostem Markéty Fialové v první hodině Partie na televizi Prima byl předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Před kamerami chválil sebe i vládu. Poté odhalil, zda se u něj projevily nějaké vedlejší účinky po očkování vakcínou firmy Pfizer. A řekl, že neví, co má dělat s lidmi, kteří nedodržují vládní opatření. Na závěr prozradil, zda bude kandidovat na Hrad.

„Dobrý den a přeju hodně zdraví v novém roce. Ať je lepší než ten minulý,“ poznamenal hned na úvod premiér Babiš.

Ve druhé vlně vláda musela hledat nějaký balanc mezi ochranou zdraví a ranami na ekonomiku. „Nikdo nečekal, že přijde ta druhá vlna v takovém rozsahu. Máme různé odborníky v Evropě, ale nikdo to nepredikoval. My máme díkybohu robustní zdravotní systém,“ uvedl Babiš.

Pár slov věnoval taky očkování. „Po očkování jsem měl teplotu asi 37,1 stupňů, ale šel jsem si na hodinu lehnout a pak už jsem byl v pohodě, měl jsem asi 36,6 stupňů,“ uvedl předseda vlády.

Poté udeřil na ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva, který odstartoval očkování v Kraji Vysočina. Byl přitom oblečen do trička s nápisem „Čau lidi, doufám, že se ho tento rok už zbavíme…“ stálo na tričku ve dvojsmyslné narážce.

„On měl na sobě to antibabišovské tričko, tak ho neberte vážně,“ podotkl premiér. A připomněl, že kritika není na místě. Celkově vláda objednala 15,9 milionů vakcín pro asi 9 milionů lidí, ale zatím je v Česku k dispozici jen vakcína společnosti Pfizer. „Pokud pan ředitel není schopen to zařídit pro své občany na Vysočině, tak je to jeho problém. To bylo politické gesto, ale teď by se neměla dělat politika.“ vypálil Babiš.

Babiš očekává, že až bude k dispozici vakcína od společnosti AstraZeneca, praktičtí lékaři budou očkovat své pacienty v ordinacích. Prý k tomu budou dost motivováni. „Všechny pojišťovny jim navýšily platbu za očkování z 220 korun na 268 korun, takže i ten pan ředitel z Jihlavy, který vykládá nesmysly, by měl vědět, že to je 268 korun navíc,“ rýpl znovu Babiš do Veleva.  

Posléze lomil rukama, že už neví, co má dělat s lidmi, kteří nedodržují vládní opatření. „Všichni to musí dodržovat. Ale my nejsme diktatura, my nejsme totalitární režim. Je to na nás všech. ale já nevím, jak vlastně všechny znásilnit. My ty lidi přesvědčujeme, ale na sítích se objevují různé nesmysly,“ rozčiloval se Babiš s tím, že lidé dodnes sdílejí různá vyjádření molekulární genetičky Soni Pekové.

Odmítl taky vyloučit možnou kandidaturu na Hrad v roce 2023. „Nevyloučit můžeme jenom smrt. Jednou bohužel zemřeme všichni. Ale já bych chtěl obhájit a pokračovat v těch projektech. Ten projekt prevence rakoviny, ten je hrozně důležitý. A my bysme ty volby vyhráli, kdyby nepřišel ten covid. My děláme skvělé věci a lidi to vidí,“ chválil sebe a své hnutí předseda vlády.

Kdyby měl možnost, zeptal by se prý lídrů opozice na jednu věc. „Já bych se jich zeptal, proč nemají jiný program, než antibabiše. Oni ten program teoreticky mají, ale oni netuší, co to je státní správa. On stát není firma, ale to oni netuší. Ale já jsem včera obvolal všechny ředitele a ptal se jich‚ máte zaočkováno? Proč nemáte zaočkováno? To já dělám, to je ten mikromanagemement,“ zaznělo na závěr z úst premiéra.


cs_CZCzech
cs_CZCzech