Zeman to schytal mezi oči! Ivan Mládek hodnotí situaci

Hudebník, textař a malíř Ivan Mládek hodnotí názory exprezidenta Václava Klause k aktuální situaci. Rozhovořil se i k Miloši Zemanovi. „Od srdce jsem se zasmál,“ nastínil a uveřejnil, co tehdy Zemanovi vzkázal. 

Aktuálně se Mládek věnuje hraní, že by však skládal nějakou písničku, odmítá. Zvláště pak jej neláká žádná o současné situaci.

Vládní opatření považuje za správná. „Když se jakžtakž zvládla první vlna, neměli jsme asi tak brzo rozvolňovat. Ale opozice a chroničtí ‚protestanti‘ se o to dost zasadili. Otázka je, jestli by si virus i přes trvající otravování stejně nešel svou cestou. Myslím, že všichni naši politici, ať už vládní nebo opoziční, mají možnost za něco bojovat, zviditelňovat se a získávat body pro budoucí volby,“ hodnotí.

Vzpomenul i na své studium na Vysoké škole ekonomické (VŠE) a na svého známého spolužáka, kterým je prezident Václav Klaus. „Tenkrát jsme se znali jen matně, naše tehdejší přítelkyně byly ale nejlepší kamarádky. Sblížili jsme se a spřátelili až po sametovém předání moci dogmatických komunistů těm hodnějším komunistům,“ přemítá.

Klausův současný názor na řešení pandemie u nás Mládek uznává: „Každý máme svůj názor a myslím si, že každý máme i svou pravdu, zvláště ve věcech, kterým vůbec nerozumíme. A mám obavu, že ani epidemiologové. Václava Klause – ať s rouškou, nebo bez roušky – budu mít vždycky rád už proto, že i díky němu jsme nezůstali jen u perestrojky.“

Pobavil ho i Klausův nástupce v roli hlavy státu, a to, když z úst Miloše Zemana vyplul výrok o hladových umělcích. „Od srdce jsem se zasmál a vzpomněl si na obrázek, na kterém snídají na zámecké zahradě pan prezident se svým poradcem Ovčáčkem. A ten se protahuje a táže se: ‚Pane prezidente, tak koho dneska nase…?‘“ reaguje na tuto prezidentovu tezi.


cs_CZCzech
cs_CZCzech